Google ve Bing talk web spam ve cezaları. Bing ve Google, arama sonuçlarını iyileştirmek için algoritma güncellemelerini nasıl yapar ve cezalarla nasıl başa çıkarlar.

Frédéric Dubut, bing’de (solda) spam ekibi ve eski Googler Fili Wiese (sağda) SMX Advanced 2019’da sahneye çıktı.

Spam ve manuel eylemler üzerinde çalışan eski bir Googler olan Bing ve Fili Wiese’deki spam ekibinin lideri SEATTLE — Frédéric Dubut, SMX Advanced Çarşamba günü algoritmalar ve cezalar hakkında sahnede bir araya geldi.

Spam ile mücadele için farklı yaklaşımlar
Dubut arama motorları kötü arama sonuçları veya manipülatif arama sonuçları görmesini arama motorları korumak için kendi arama dizinleri spam kaldırmak söyledi. Onlar da adil oynuyor olanlar teşvik etmek için bunu, olmayan siteleri indirgeme ederken, diye ekledi. Bing siteleri indirgemek ve cezalandırmak yapar.

Wiese, Google’ın farklı bir yaklaşım benimsediğini söyledi. Yayıncıların ve site sahiplerinin Google yönergelerine uygun olarak eğitilmesine yardımcı olmak için manuel eylemler yapar. Ayrıca arama sonuçlarını düzeltmek için manuel eylemler alır ama eğitim odaklanmıştır, Wiese söyledi.

Algoritma güncellemeleri ceza değildir
Algoritmik değişiklikler ceza değildir. Belirli siteleri indirgemeyi değil, sorgu için en iyi sayfa türünü göstermeyi amaçlamıyorlar. Wiese, algoritmik güncellemelerin giriş ve çıkışla ilgili olduğunu söyledi. Girişler yayıncılar, web yöneticileri ve SEOs tarafından kontrol edilir.

Wiese, bing’in arama motorunun nasıl çalıştığını açıkladı. Arama yapanların ne mutlu edeceğini düşünmek için bir arama motoru oluşturur ve daha sonra yönergeler ve eğitim setleri oluşturur. Eğitim setleri, arama yapanları mutlu etmek için neyin işe yaradığını görmek ve ardından sıralama algoritmasını eğitmek için insanlar tarafından değerlendirilebilir. Bing kullanıcıları alt modelleri ise bu gerçek hayat Arama arama sonuçlarından memnun olmadığını görmek için saatler iter ve. Bing algoritmik güncellemeler yaptığında bu işlem devam eder.

Genellikle Bing, spam siteleri ile uğraşmaya özen gösteren bir algoritmaya sahip olmayı ve manuel eylemlere sahip olmayı tercih eder. Bu nedenle, kullanıcıların arama sonuçlarına nasıl tepki verdiklerini, Bing’in arama sonuçlarını nasıl değerlendirdiğini ve gerçek sıralama algoritmasının ne döndürdüğünü inceliyor. Her zaman mükemmel değildir ve bu yüzden arama algoritmaları güncellemeye devam eder.

Bing bir 42 sayfa raters yönergelerine sahiptir ve bunları yayınlamaz, Oysa Google’ın yayınladığı bir 166 sayfa belgesi vardır. Bing’in “hakimler “Google’ın” kalite raters benzer.”

Bing, yalnızca arama sıralama algoritmasının nasıl çalıştığını değerlendirirken tıklama metriklerini kullanır, Bing’in sayfaları nasıl sıraladığına doğrudan bir giriş değildir, daha ziyade arama yapanların arama sonuçlarından memnun olup olmadığını görmek için bir metrik Bing daha sonra bakar.

Arama algoritmaları ile bir sabit sürekli Bing söyledi Dubut değişiyor olmasıdır. Bing, güncellemeleri haftalık veya daha sık olduğu için duyurmaz. Google, bazı güncellemeleri onaylar veya duyurur, ancak çok fazla değil.

Wiese, Google’ın Tüm site seviyesinden, alt alan adından, sitenin veya sayfanın bölümlerinden sayfa bazında birçok şekilde cezalandırılabileceğini açıkladı. Ayrıca sıralamaları, liste dışı siteleri veya diğer ceza biçimlerini de indirebilirler.

Webmaster kuralları
Hem Bing hem de Google’ın Web Yöneticisi yönergeleri vardır, Google Web Yöneticisi yönergelerini burada ve Bing Web Yöneticisi yönergelerini burada görüntüleyebilirsiniz. Hem Dubut hem de Wiese bu kılavuzlarda belirli örnekler hakkında konuştu. Bir site bir ceza çarptığında geldiğinde niyet önemlidir.

Bing ayrıca bağlı sitelere karşı hiçbir şey olmadığını da ekledi, ancak bağlı kuruluşların kullanıcılara hizmet etmek istediği değer veya içerik türlerini eklemeleri gerektiğini söyledi. Bu, Google’ın bu konuda söyleyeceği neredeyse aynı şeydir. Bağlı siteler söz konusu olduğunda değer ekleme önemlidir.

Eğer kurallar kırmak zaman arama motorları ile bir ceza yol açabilir. Arama motorları sizi (a) spam’in etkisini nötralize ederek, (b) siteyi indirerek ve (C) siteyi arama sonuçlarından kaldırarak cezalandırır.

Ne zaman cezalandırılır
Ama spam algılama, algoritmalar ve teknikler sürekli dubut söyledi gelişmektedir. Wiese, bunun spam’i tespit etmenin yeni yolları ile gelen eğlenceli bir bölüm olduğunu ekledi.

Google ve Bing ile yeniden değerlendirme istekleri gönderebilirsiniz ve bunu manuel işlemlerden kurtarmanız için yapmanız gerekir. Manuel eylemleri beklemek, birçok nedenden dolayı çoğu site için bir seçenek değildir. Bir yeniden değerlendirme isteği gönderin — yalnızca sık sık web sitenizde önemli değişiklikler yaparak sorunu düzelttikten sonra. Daha sonra Google Search Console’da yeniden değerlendirme isteğini gönderin veya Bing spam formunu kullanın.

Yeniden değerlendirme istekleri kısa ve özlü olmalı, sorunu açıklamalı ve sorunu nasıl çözdünüz? Bir yanıt almak için bir yeniden değerlendirme isteği için birkaç saat ila birkaç hafta sürebilir. Umarım manuel eyleminizi tersine çevirirsiniz, ancak ceza tersine çevrildiği için, başlangıçta bulunduğunuz yere geri döneceğiniz anlamına gelmez. Sıralama aslında artık çalışma almak için kullandığınız taktik ve böylece ben de sıralama olmayacak olmasıdır. Ama şimdi şimdi daha iyi rütbe başlamak için iyileştirmeler yapmaya çalışabilir.

Tekrar suçlu olmayın-eğer bir sorunu çözmek ve daha sonra tekrar yönergeleri kırmak, onlar tarihini bilecek. Hem Bing hem de Google, önceki ihlallerinizin geçmişini saklar, yeni ihlaller daha ciddi cezalara neden olabilir.

Daha sonra Google ve Bing’de spam’in nasıl rapor edileceğini açıklarlar. İşte Google spam raporu ve burada Bing spam raporu. Bir spam raporu gönderdikten sonra her zaman bir sitenin cezalandırıldığını görmezsiniz.

Anahtar paketler
Güven her şey ve arama motorlarına covey en önemli şeydir.
Sorunu çözerseniz ve güvendiyseniz, herhangi bir ceza çözülebilir.
Algoritmik güncellemeler sizin için çalışmak ve daha iyi rütbe yardımcı olabilir.
Arama motoruna gönderdiğiniz girdileri kontrol etmek için siteyi düzenli olarak denetleyin.
Tüm arama motorları için kullanıcılar hakkında ve onlar derin arama mutlu olduğundan emin hakkında bakım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *