İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Birçoğunuz duymuştur , ayda şu kadar para kazanan siteleri, bu kadar para kazanan youtube kanalları vs.

Duyduklarınız Doğru mu?

Evet.

Peki siz de yapabilir misiniz?

Evet.

Kolay mı?

Hayır.Hem de hiç değil.

Yoğun bir çaba, bazen bir ekip ve biraz sabır ve şans.İnternetten para kazanmak için en az yukarıda saydıklarımız lazım.

Web sitesi açarak para kazanacaksanız, sitenize yüksek oranda ziyaretçi çekmeniz gerekir.Hatırı sayılır paralar kazanmak isterseniz.

Bu ziyaretçileri sitenize çekmek için sürekli ve özgün yazılarınız olması gerekir.Kopyala yapıştır yazıları ve sayfaları google anında tespit edip sitenizi çöp siteler arasına sokar en az 3 ay orada kalırsınız.Yapmayın derim ben.

Kullanıcılar sitenize girdiklerinde para kazanmanız için sitenizde reklamlar olması lazım, yoksa siteye her girişte size para yazan bir sistem yok.

Sitenize reklam nasıl alacaksınız?

Kendi pazarlama yeteneğiniz veya pazarlama ekibiniz ile olabilir.

Veya Google adsense ile sitenizde reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Sosyal medya ile para kazanma işi ise daha zor çünkü otomatik reklam yayınlaabileceğiniz google adsense gibi bir seçenek yok.Tamamen kendi pazarlama yönteminiz ve sponsorların sizi bulması gereken bir durum.Ayrıca en az yüzbinlerle ifade edilen bir gerçek takipçi kitleniz olması lazım.Takipçi kitleniz ne kadar çok ise o kadar çok para kazanabilirsiniz.Sonuçta bir reklam veren reklamlarını kaç kişi görecek onu değerlendirir.

Youtube ile para kazanma ise aynı sitenizde olduğu gibi, hem pazarlama yeteneğiniz hem de google adsense ile otomatik reklam alabileceğiniz bir para kazanma aracı olabilir.Elbette youtube’daki videolarınızın yine yüzbinler hatta milyonlarla ifade edilen izlenme sayısı gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *